Данас би, да је жива, најмлађа жртва муслиманског геноцида у Јошаници - Данка Тановић - имала 28 година. Муслимански џелати су јој, када је имала двије и по године, на Никољдан 1992. године бајонетом проболи груди. Српски борци су је, са плишаним медвједићем у наручју, пронашли у потоку, иза села, гдје је покушала да се сакрије од убица. Нажалост, ни према њој нису имали милости.
Данки Тановић је 19. децембра 1992. године побНијена цијела породица, за вријеме обиљежавања Никољдана, крсне славе бројних српских породица у Јошаници, селу у општини Фоча. Недалеко од Данке, уморени су и њени брат и сестра - Дражен и Драгана Вишњић. Јаке муслиманске снаге, такозване "Прве дринске бригаде", под командом Заима Имамовића, прешле су тог 19. децембра 1992. године Дрину из правца Горажда и склопиле обруч око 18 српских села и заселака у околини Фоче. Наредба је гласила "Заробљених не смије бити". У исто вријеме, око 400 наоружаних злочинаца, палило је редом и убијало нејач у Оџићима, Гапићима, Брајковићима, Меџановићима, Боговићима, Скобаљима, Васадићима, Острмћима, Баждарима, Бјелицама... Српске, сеоске страже, слабо наоружане, пружиле су отпор надмоћнијем, мржњом задојеном непријатељу, неколико сати.
- У покушају да се извуку из запаљених кућа и окружења, страдале су читаве породице Вишњића, Благојевића, Стевановића, Стојановића, Давидовића, Ивановића, Кулића, Мићевића, Скипина, Иконића ....
Према свједочењу једног од крвника, Шабана Куртовића, које је преточено у документарни филм о Јошаници, муслиманске јединице су у Никољданском погрому силовали и убили 18 жена и три дјевојке, а усмртили су и најстаријег мјештанина - Рада Пљеваљчића - који је имао 98 година. Прецизирајући да су муслиманским борбеним групама командовали Aзем Меркез, Ервин Спаховић Чвака, Јасмин Хазнадар, Мехмед Хукара, као и Медо и Бего Субашић, сви из Горажда и околних горажданских села, Куртовић је детаљно описао одсијецање глава и вађење очију Србима, што је урађено по наређењу Мехмеда Хукаре.